W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Honory dla zasłużonych górników

01.12.2022

Z okazji święta Barbórki Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył odznaczenia zasłużonym pracownikom Inowrocławskich Kopalni Soli SOLINO.


Górnicy w odświętnych strojach na sali konferencyjnej

Prezydent RP Andrzej Duda nadał Złoty Medal za Długoletnią Służbę a Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin przyznał Dyplomy Generalnego Dyrektora Górniczego i Odznakę Honorową „Zasłużony dla Górnictwa RP”.

Zarząd inowrocławskich kopalni nadał też: Odznaki Honorowe „Zasłużony Pracownik SOLINO”, Dyplomy Inżyniera Górniczego, Dyplomy Technika Górniczego, Dyplomy Górnika oraz Honorowe Szpady Górnicze. Odznaczenia wręczył Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wraz z Prezesem Zarządu SOLINO S.A. Januszem Radomskim, Głównym Specjalistą z Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach Bogdanem Kuśnierzem oraz członkami zarządu kopalni.

Podczas uroczystości w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podkreślił, że górnicza Barbórka jest świętem ludzi ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Jest to wysiłek ponoszony dla gospodarki i bezpieczeństwa całego państwa.

W tym świątecznym dniu pragnę podziękować wszystkim pracownikom przedsiębiorstwa za codzienny trud. Dzięki Państwa pracy firma należy do pereł kujawsko-pomorskiego przemysłu

- powiedział.

Przedstawiciel rządu w województwie zaznaczył też, że udział w Grupie „Orlen” zapewnia SOLINO stabilność i systematyczny rozwój, a co za tym idzie – gwarancję zatrudnienia pracownikom. Inowrocławskie kopalnie są firmą przyjazną pracownikom. W tym roku zostały wyróżnione II miejscem, spośród 40 firm z województwa kujawsko-pomorskiego biorących udział w konkursie Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej, organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy.

Prezes Zarządu SOLINO S.A. Janusz Radomski zaznaczył, że historia górnictwa na Kujawach jest nierozerwalnie związana z Inowrocławiem. W przyszłym roku będzie obchodzone 150-lecie powstania kopalni soli w tej miejscowości. Podkreślił też, że efektywna działalność kopalni i ustawiczny rozwój nie byłby możliwe bez wsparcia udzielanego przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego.

Doskonała współpraca z administracją publiczną i urzędem wojewódzkim pozwoliły nam na rozbudowę i przeprowadzenie szeregu bardzo ważnych modernizacji. Dzięki temu m.in. udało się zrealizować inwestycję dotyczącą drugiego łącznika pomiędzy kopalniami Mogilno i Góra

– powiedział.

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}