W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojewoda powołał konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia

23.05.2023

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powołał dziś siedem osób, które dołączą do grona 78 konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia.

Jeden mężczyzna stojący przy mikrofonie i wypowiadający się

Konsultanci wojewódzcy wykonują zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta. Są ciałem doradczym oraz przedstawicielem Wojewody w reprezentowanej dziedzinie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podkreślił, że niektórzy przez wiele lat łączą pełnienie funkcji konsultanta wojewódzkiego ze swoimi zawodowymi obowiązkami, a w swojej działalności nie ograniczają się wyłącznie do wypełniania nałożonych ustawą zadań, lecz z wielkim zaangażowaniem podejmują wiele prac mających na celu dalszy, dynamiczny rozwój poszczególnych dziedzin medycyny w naszym województwie.

Państwa działania, które mają na celu stałe podnoszenie poziomu prowadzonej w skali województwa działalności diagnostycznej, leczniczo-usługowej oraz szkoleniowo-edukacyjnej, przyczyniają się do poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego

- dodał wojewoda.

Reprezentant rządu w terenie zwrócił uwagę na to, że rola konsultantów wojewódzkich jest szczególna, ponieważ biorą oni udział w pracach nad ważnymi dokumentami strategicznymi dla województwa, planują specjalizacje, a także nierzadko są pytani w trudnych sprawach związanych z kłopotami w wyniku badań medycznych.

Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału NFZ w Bydgoszczy Jan Gessek dziękował wszystkim powołanym za ostatnie lata pracy i zaangażowania podczas niełatwej sytuacji związanej z epidemią COVID-19.

Tak naprawdę jesteśmy w procesie permanentnego wdrażania wielu istotnych zmian w służbie zdrowia, w czym państwo bardzo czynnie uczestniczycie. To chociażby opieka koordynowana i wzorowa współpraca z konsultantem wojewódzkim w dziedzinie medycyny rodzinnej. Jest to jeden z wielu przykładów, że nasza współpraca jest bardzo dobra i bardzo się cieszę, że będziemy ją kontynuować

– dodał.

Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw jednostek samorządu terytorialnego Przemysław Przybylski dziękował powołanym konsultantom za ten ogrom pracy, trud i doświadczenie.

Rolą konsultantów jest również to, żeby wytyczać i zagospodarowywać nowe obszary, ale przede wszystkim pokazywać nową jakość, w tych obszarach, które w pewien sposób będziecie Państwo nadzorować, ale również będziecie tworzyć wizję tych obszarów

– mówił.

Pięciu konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia będzie pełniło swoją 5-letnią kadencję po raz kolejny. Są to:

  • lek. med. Beata Kościałkowska, konsultant wojewódzki w dziedzinie anestezjologii
    i intensywnej terapii,
  • dr n. med. Tomasz Grzela, konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii naczyniowej,
  • dr n. med. Radosława Staszak-Kowalska, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób płuc dzieci,
  • lek. dent. Ewa Chmielewska, konsultant wojewódzki w dziedzinie ortodoncji,
  • dr n. med. Andrzej Kołtan, konsultant wojewódzki w dziedzinie pediatrii.

Natomiast dwoje konsultantów wojewódzkich będzie pełniło tę funkcję po raz pierwszy:

  • dr hab. n. med. Krzysztof Czyżewski, prof. UMK w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej,
  • lek. dent. Anna Lewandowska w dziedzinie stomatologii dziecięcej.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}