W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Konsul Generalny w Mediolanie

Adrianna Siennicka

Adrianna Siennicka

Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie

Wykształcenie: 

Uniwersytet Warszawski | Wydział Neofilologii, Katedra Italianistyki
Studia magisterskie 1995-1999, praca magisterska obroniona z wyróżnieniem.
Indywidualny tok studiów, uzyskanie tytułu magistra w zakresie filologii włoskiej.

Uniwersytet Warszawski | Wydział Neofilologii, Katedra Italianistyki
Studia doktoranckie 1999-2003, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa.

Przebieg pracy zawodowej:  

Uniwersytet Warszawski | Wydział Neofilologii, Katedra Italianistyki
Nauczyciel akademicki od 2003. Prowadziła wykłady i zajęcia w zakresie językoznawstwa włoskiego: gramatyka opisowa języka, socjolingwistyka, fonetyka, przygotowanie do egzaminów certyfikacyjnych DITALS, seminaria licencjackie i magisterskie. Gościła z wykładami na uczelniach w Mediolanie, Sienie, Perugii i Lecce. Otrzymała indywidualną nagrodę Rektora Uniwersytetu Warszawskiego za osiągnięcia dydaktyczne, organizacyjne oraz za specjalne osiągnięcia na rzecz uczelni. Jako wieloletni koordynator ds. programu LLP Erasmus i Erasmus+ z sukcesem zajmowała się negocjowaniem umów, tworzeniem programów oraz koordynowaniem wymiany nauczycieli akademickich. Autorka artykułów naukowych z zakresu socjolingwistyki i retoryki. W grudniu 2016 r. ukazała się jej książka pt. Benito Mussolini retore. Un caso di persuasione politica (wydawnictwo Peter Lang). Członek-założyciel Stowarzyszenia Italianistów Polskich oraz członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Profesorów Włoskich (AIPP).

Ambasada Włoska w Warszawie
Tłumacz, urzędnik i pracownik konsularny od 1993 do 1997; praca w charakterze urzędnika-tłumacza w Biurze Radcy Handlowego oraz w Biurze Konsularnym Ambasady Włoskiej w Warszawie.

Znajomość języków obcych: włoski, angielski, francuski