W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Na czerwonym tle schematycznie przedstawiony dowód osobisty, komputer i urządzenia elektroniczne oraz napis: Dowód osobisty z wastwą elektroniczną z czytynikiem i e-dowodemloguj się do e-usług bez loginu i hasła. Szybko, sprawnie i przyjemnie. Korzystaj z cyfrowego państwa.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

e-usługi

Funkcje e-dowodu

Jak używać e-dowodu

Bezpieczny e-dowód

Użycie e-dowodu jest zabezpieczone przy użyciu specjalnego protokołu. W tym celu zawsze wymagane będzie podanie numeru dostępowego (CAN). Numer ten zamieszczony jest w warstwie graficznej dowodu osobistego w postaci 6 cyfr na awersie i w postaci kodu kreskowego na rewersie blankietu dowodu osobistego. Ma to uniemożliwić dostęp do danych elektronicznych zawartych na dowodzie bez wiedzy i zgody obywatela. Dodatkowo użycie certyfikatu identyfikacji i uwierzytelnienia oraz podpisu osobistego wymaga podania odpowiednio kodu PIN1 lub PIN2, które osobiście nadaje posiadacz dowodu osobistego i nie powinien nikomu ich ujawniać.

Zabezpieczenia dokumentu przed fałszowaniem

Elementy widoczne w promieniowaniu w zakresie widzialnym:

 

 

Dowód osobisty awers, którego niektóre fragmenty są powiększone, a powiększenia opisane. Opisy przy powiększonych fragmentach: przejście kolorystyczne A-B-A (względem dłuższej krawędzi karty) w obrębie linii giloszowych, mikroteksty pozytywowe przy trzech powiększonych fragmentach), mikroteksty pozytywowe o zmiennej wysokości liter, linie giloszowe widoczne w VIS aktywne w promieniowaniu UV.

 

 

Dowód osobisty rewers, którego niektóre fragmenty są powiększone, a powiększenia opisane. Opisy przy powiększonych fragmentach: przejście kolorystyczne A-B-A (względem dłuższej krawędzi karty) w obrębie linii giloszowych, mikroteksty pozytywowe przy dwóch powiększonych fragmentach), mikroteksty pozytywowe o zmiennej wysokości liter, kod naniesiony w technice TLE umieszczony w obszarze MRZ.

Pliki do pobrania

Pobierz plik: E-dowód podpis elektroniczny, v1.1.10 wersja dla systemu Windows 64 bit
eDO-sign-1.1.10-64.msi Rozmiar: 144MB
Pobierz plik: E-dowód podpis elektroniczny, v1.1.10 wersja dla systemu Windows 32 bit
eDO-sign-1.1.10-32.msi Rozmiar: 142MB
Pobierz plik: E-dowód menadżer, v.3.0.27.171 wersja dla systemu Windows
e-dowód-3.0.27.171.exe Rozmiar: 41MB
Pobierz plik: Instrukcja instalacji dla systemu Linux
Pobierz plik: E-dowód podpis elektroniczny, v1.1.10 wersja dla systemu Linux
eDO-sign-1.1.10.run Rozmiar: 153MB
Pobierz plik: E-dowód menadżer, v.3.0.27.171 wersja dla systemu Linux
e-dowód-3.0.27.171.run Rozmiar: 48MB