W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Na czerwonym tle schematycznie przedstawiony dowód osobisty, komputer i urządzenia elektroniczne oraz napis: Dowód osobisty z wastwą elektroniczną z czytynikiem i e-dowodemloguj się do e-usług bez loginu i hasła. Szybko, sprawnie i przyjemnie. Korzystaj z cyfrowego państwa.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

e-usługi

Funkcje e-dowodu

Jak używać e-dowodu

Bezpieczny e-dowód

Użycie e-dowodu jest zabezpieczone przy użyciu specjalnego protokołu. W tym celu zawsze wymagane jest podanie numeru dostępowego (CAN). Numer ten zamieszczony jest w warstwie graficznej dowodu osobistego w postaci 6 cyfr na awersie i w postaci kodu kreskowego na rewersie blankietu dowodu osobistego. Ma to uniemożliwić dostęp do danych elektronicznych zawartych na dowodzie bez wiedzy i zgody obywatela. Dodatkowo użycie certyfikatu identyfikacji i uwierzytelnienia oraz podpisu osobistego wymaga podania odpowiednio kodu PIN1 lub PIN2, które osobiście nadaje posiadacz dowodu osobistego i nie powinien nikomu ich ujawniać.


Zabezpieczenia dokumentu przed fałszowaniem

Elementy widoczne w promieniowaniu w zakresie widzialnym:

 

 

Dowód osobisty awers, którego niektóre fragmenty są powiększone, a powiększenia opisane. Opisy przy powiększonych fragmentach: przejście kolorystyczne A-B-A (względem dłuższej krawędzi karty) w obrębie linii giloszowych, mikroteksty pozytywowe przy trzech powiększonych fragmentach), mikroteksty pozytywowe o zmiennej wysokości liter, linie giloszowe widoczne w VIS aktywne w promieniowaniu UV.

 

 

Dowód osobisty rewers, którego niektóre fragmenty są powiększone, a powiększenia opisane. Opisy przy powiększonych fragmentach: przejście kolorystyczne A-B-A (względem dłuższej krawędzi karty) w obrębie linii giloszowych, mikroteksty pozytywowe przy dwóch powiększonych fragmentach), mikroteksty pozytywowe o zmiennej wysokości liter, kod naniesiony w technice TLE umieszczony w obszarze MRZ.

Pliki do pobrania

Aby móc korzystać z elektronicznych funkcji e-dowodu musisz zainstalować oprogramowanie do obsługi e-dowodu E-dowód menadżer. Jeśli chcesz skorzystać z podpisu osobistego i podpisać nim dokument, który masz na swoim komputerze, musisz mieć oprogramowanie do podpisu osobistego E-dowód podpis elektroniczny. Aby korzystać z tych funkcji możesz użyć również aplikacji eDO App.


Wersje dla systemu Windows.


Pobierz plik: E-dowód podpis elektroniczny, wersja 1.6.202 dla systemu Windows 64 bit
eDOSign-1.6.202_x64.msi Rozmiar: 183MB
Pobierz plik: E-dowód podpis elektroniczny, wersja 1.6.202 dla systemu Windows 32 bit
eDOSign-1.6.202_x32.msi Rozmiar: 175MB
Pobierz plik: E-dowód menadżer, wersja 4.2.2.2 dla systemu Windows
e-dowod-4.2.2.2.exe Rozmiar: 46MB

Wspierane dystrybucje: Linux CentOS 7 i nowsze, Linux Debian 8 i nowsze. Wyłącznie w wersji 64-bitowej.


Pobierz plikh: Instrukcja instalacji dla systemu Linux
Pobierz plik: E-dowód podpis elektroniczny, wersja 1.6.202 dla systemu Linux
eDOSign-1.6.202.run Rozmiar: 210MB
Pobierz plik: E-dowód menadżer, wersja 4.2.2.1 dla systemu Linux
e-dowod-4.2.2.1.run Rozmiar: 48MB

Wersje dla macOS.


Pobierz plik: E-dowód podpis elektroniczny, wersja 1.6.204 dla systemu macOS
eDOSign-1.6.204.pkg Rozmiar: 187MB
Pobierz plik: E-dowód menadżer, wersja 4.2.2.1 dla systemu macOS
e-dowod-4.2.2.1.dmg Rozmiar: 24MB
{"register":{"columns":[]}}