W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczystość poświęcenia sztandaru oraz nadania imienia Polskich Noblistek szkole podstawowej nr 360 w Ursusie

08.03.2024

Szkoła podstawowa numer 360 w Ursusie dziś otrzymała sztandar oraz imię Polskich Noblistek. W wydarzeniu wzięła udział Minister Edukacji Barbara Nowacka. W czasie uroczystości zastępca szefa Kancelarii Senatu Jarosław Stolarczyk odczytał list w imieniu marszałek Senatu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Uroczystość poświęcenia sztandaru oraz nadania imienia Polskich Noblistek szkole podstawowej nr 360 w Ursusie

"Będę układała żmudnie przemówienie. Zupełnie nie mam pojęcia, o czym to będzie. To jest strasznie trudne. Trzeba się bardzo sprężyć, bo nie może być taka leciutka pogawędka”. To oczywiście nie moje słowa, tylko Wisławy Szymborskiej, jednej z naszych noblistek. Ja w swoim wystąpieniu pragnę przede wszystkim serdecznie Państwu pogratulować.

Tak swoją wizytę w szkole rozpoczęła Barbara Nowacka, by następnie pogratulować dyrektor szkoły oraz całej szkolnej społeczności wyboru patronek – Polskich Noblistek. Jak podkreśliła minister edukacji, polska kultura i nauka to nasze dobro narodowe, a nagroda Nobla należy do najbardziej prestiżowych nagród na świecie.

Połowa polskich nagród trafiła w ręce kobiet. Maria Skłodowska-Curie dwukrotnie, Wisława Szymborska i Olga Tokarczuk.

– wskazała minister Nowacka. Jak podkreśliła, Maria Skłodowska-Curie urodziła się w Warszawie i była z nią związana. Mówiąc o Wisławie Szymborskiej, minister edukacji przypomniała, że na jej poezji wychowuje się kolejne już pokolenie Polek i Polaków. Opisując sylwetkę Olgi Tokarczuk, Barbara Nowacka wskazała na jej empatię, encyklopedyczną dociekliwość oraz rozumienie problemów współczesnego świata.

Szkoła Podstawowa nr 360 im. Polskich Noblistek w Warszawie swoją działalność rozpoczęła w sierpniu 2018 roku. Obecnie uczęszcza do niej ponad 1200 uczniów, a 205 z nich to cudzoziemcy. W szkole naucza 110 nauczycieli.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}