W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Unijna konferencja DigitALL

22.04.2021

W kwietniu 2021 r. odbyła się trzydniowa konferencja DigitALL. W ramach 56 dedykowanych sesji konferencji wzięło udział ponad 200 prelegentów. Prelekcje dotyczyły rozwiązań interoperacyjnych i bloków budowlanych (ang. Building Blocks), które napędzają transformację cyfrową w Europie. Komisja Europejska udostępniła nagrania z wydarzenia w serwisie YouTube.

Konferencja DigitALL

Deklaracja berlińska

W czasie konferencji DigitALL silnie wybrzmiały założenia podkreślane w Deklaracji berlińskiej w sprawie społeczeństwa cyfrowego i administracji cyfrowej opartej na wartościach z 2020 roku. Deklaracja wskazuje siedem podstawowych zasad w sferze cyfrowej. Zasadami tymi powinny kierować się władze publiczne, aby wzmocnić założenia Unii Europejskiej dotyczące nowych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie usług publicznych. Wyznaczone w deklaracji cele mają być osiągnięte przez państwa do 2024 roku.

Podsumowanie pierwszej edycji programu "Łącząc Europę"

Konferencja DigitALL była wydarzeniem zamykającym programy: Łącząc Europę (Connecting Europe Facility, CEF) oraz ISA² (Interoperability solutions for public administrations, businesses and citizens) - rozwiązania interoperacyjne dla administracji publicznej, przedsiębiorstw i obywateli. Programy te pomogły w tworzeniu transgranicznych usług publicznych dla obywateli, zapewniły bezpłatne, interoperacyjne rozwiązania dla przedsiębiorstw i połączyły organizacje z różnych sektorów. Konferencja DigitALL Public była jednocześnie inauguracją kolejnego etapu kształtowania cyfrowej przyszłości Europy.

W latach 2021-2027 będzie realizowana druga edycja programu „Łącząc Europę” (CEF-2 programme). Na stronie programu CEF-2 przedstawiono listę działań, które będą podejmowane w ramach kolejnej edycji, dotyczących m.in. sieci 5G, wysokiej jakości bezpłatnej łączności bezprzewodowej czy modernizacji sieci szkieletowych.

Nagrania dostępne online

Zachęcamy do zapoznania się z agendą wydarzenia. Kliknięciu w wybrane wystąpienie otwiera się odnośnik do nagrania.

Poszczególne wystąpienia dostępne są w serwisie YouTube w języku angielskim. W celu włączenia transkrypcji w języku polskim, prosimy zapoznać się z załączoną instrukcją (dostępna w pliku pdf).

Materiały

Instrukcja włączania transkrypcji
Interoperability​_Academy-instrukcja.pdf 0.76MB
{"register":{"columns":[]}}