W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powołanie Komendanta Miejskiego PSP w Jaworznie

27.04.2021

Zdjęcie przedstawia bryg. Pawła Żabę z aktem powołania na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Jaworznie wraz ze Śląskim Komendantem Wojewódzkim PSP nadbryg. Jackiem Kleszczewskim.

Z dniem 27 kwietnia 2021roku, decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Jaworznie powołany został bryg. mgr inż. Paweł Żaba, dotychczas pełniący obowiązki komendanta.

Pan bryg. mgr inż. Paweł Żaba w 1995 roku ukończył Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie i rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej jako ratownik. Zajmując kolejne stanowiska służbowe, w 2011 roku mianowany został na stanowisko kierownika sekcji ds. kontrolno – rozpoznawczych. W 2020 roku powołany został na zastępcę Komendanta Miejskiego PSP w Jaworznie, a z dniem 27 lutego 2021 roku otrzymał akt powierzenia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Jaworznie.

Pan bryg. mgr inż. Paweł Żaba systematycznie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe kończąc Akademię Rolniczą  w Krakowie, gdzie w 2000 roku uzyskał tytuł inżyniera, a w 2002 roku tytuł magistra inżyniera. W 2007 roku ukończył studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. W 2016 roku ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi. Również w tym samym roku ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi dla straży pożarnej w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbowie Górniczej. W 2019 roku ukończył studia II stopnia uzyskując tytuł magistra inżyniera na kierunku inżynierii bezpieczeństwa pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. 

W trakcie służby został odznaczony: Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

 

Źródło: KW PSP