W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ćwiczenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Legnicy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu 9 i 10 marca 2021 r. realizowano ćwiczenia na obiekcie mające na celu doskonalenie taktyki działań ratowniczo – gaśniczych. W zaplanowanych ćwiczeniach brały udział 3 zastępy w sile GBA3/28, GCBA 8/60 oraz SD-37 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1. Zaplanowane założenie dotyczyło pożaru, który powstał na 2 kondygnacji opuszczonego budynku i rozprzestrzenił się na dach.

Zadania dla poszczególnych rot biorących udział w ćwiczeniach to rozwinięcie linii gaśniczej do wnętrza budynku zgodnie z zasadami obowiązującymi dla taktyki działań gaśniczych oraz podanie prądu wody w natarciu wewnętrznym. Równocześnie realizowano zadanie podania prądu wody z działka drabiny mechanicznej na dach budynku. To umożliwiło strażakom przećwiczyć operowanie prądami wody oraz podnoszenie skuteczności w ich podawaniu.

Przećwiczono również umiejętności z dotarcia do osób poszkodowanych w miejscach trudno dostępnych. Po zrealizowaniu założeń omówiono całość przebiegu ćwiczeń wraz z określeniem wniosków dla poszczególnych etapów dla tego rodzaju działań.

Zdjęcia (8)