W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Dwa wypadki drogowe z udziałem motocykli

główne

W dniu 29 maja 2021 r. na drogach powiatu legnickiego doszło do dwóch wypadków z udziałem motocylki. Pierwszy z nich wydarzył się około godziny 16:41 w miejscowości Kawice, w którym motocykl zderzył się z pojazdem ciężarowym. Do zdarzenia Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy zadysponował zastęp z OSP Prochowice, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Środzie Śląskiej. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby podróżujące motocyklem. Osobom tym została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc medyczna. Na miejsce wezwano także Pogotowie Ratunkowe oraz Policję.

123

Drugi wypadek miał miejsce około godziny 18:45 w miejscowości Koskowice, gdzie doszło do zderzenia motocykla z autolawetą. Do zdarzenia zadysponowano OSP Taczalin w sile jednego zastępu oraz Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 w sile dwóch zastępów. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby podróżujący motocyklem, które doznały obrażeń kończyn oraz klatki piersiowej. Osobom tym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej oraz odłączono zasilanie w motocyklu. Po przyjeździe Pogotowia Ratunkowego osoby poszkodowane zostały przekazane ratownikom medycznym. Na miejscu zdarzenia patrol Policji prowadził czynności zmierzające do ustalenia przyczyny wypadku.

123

Zdjęcia (4)