W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pożar budynku gospodarczego przy ul. Kołodziejskiej w Legnicy

Kołodziejska 1

W dniu 30 października 2020 r. o godz. 02.19 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku gospodarczym przy ul. Kołodziejskiej 26 w Legnicy. Dyżurny niezwłocznie do zdarzenia zadysponował zastępy z Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że pożarem jest objęta cała powierzchnia budynku, w tym konstrukcja dachu. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury do wnętrza obiektu zawaliła się część dachu.

Istniało duże ryzyko rozprzestrzenienia się pożaru na dwa kontenery stojące w odległości około 5 m  od palącego się obiektu. Wewnątrz kontenerów przechowywano części do wózków widłowych. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, podaniu jednego prąd wody w obronie wyżej wymienionych kontenerów oraz dwóch prądów wody w natarciu na konstrukcję dachu w tym jeden z drabiny mechanicznej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

Działania trwały łącznie 3 godz. 18 min. W akcji gaśniczej brało udział: 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Legnicy oraz 3 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Kunic, Miłogostowic i Rzeszotar.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}