Polscy strażacy srebrnymi medalistami mistrzostw świata służb mundurowych w futsalu

Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w Futsalu 2023 r.

W dniach 20-24 listopada br. w miejscowości Groenlo (Holandia) odbyły się Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w futsalu.

Zawody prowadzone były na 4 halach sportowych usytuowanych w Groenlo, Eibergen oraz Lichtenvoorde. W turnieju z udziałem 93 drużyn uczestniczyła również reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej, złożona z 2 drużyn, które wystąpiły w kategorii OPEN oraz +35 lat.

Kategorię OPEN reprezentowało 4 strażaków z powiatu legnickiego. Jako zawodnicy w mistrzostwach występowali sekc. Paweł Wyżga oraz st. str. Mateusz Jaros, który w półfinałowym meczu z Hiszpanią zdobył jedną z bramek. Sztab szkoleniowy tworzyli st. bryg. Wojciech Huk oraz mł. bryg. Jacek Terpiłowski.

W trakcie mistrzostw kadra Polski PSP pewnie awansowała do 1/8 finału, zdobywając komplet 18 pkt w swojej grupie eliminacyjnej.

Następna faza turnieju odbywała się już w systemie pucharowym, gdzie poziom mistrzostw był bardzo wyrównany. Polscy strażacy awansowali do finału pokonując odpowiednio reprezentacje Thaiti, Bułgarii oraz Hiszpanii.

W meczu o złoty medal naprzeciw stanęła reprezentacja Chorwatów i po zaciętym meczu pokonała Polaków 3:1.

Podsumowując występ naszej drużyny można mieć lekki niedosyt, że nie udało się zwyciężyć w finale, ale mimo to polscy strażacy mogli wracać do domu z podniesionymi głowami. Zdobycie srebrnych medali w mistrzostwach tej rangi można uznać jako sukces i możemy być dumni z zaangażowania, determinacji i umiejętności piłkarskich naszych legnickich strażaków, którzy powtórzyli zeszłoroczny wynik.

Wyniki meczów fazy finałowej:

1/8 - Polska : Thaiti 2:0

1/4 - Polska : Bułgaria 1:0

1/2 – Polska : Hiszpania 2:0

Finał:

Polska – Chorwacja 1:3

Należy również wspomnieć, że w kategorii +35 Polscy strażacy zdobyli także srebrne medale przegrywając z reprezentacją Bośnii i Hercegowiny 0:2.