W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka

DS 4

4 maja 2021 r. odbyła się uroczysta zbiórka strażaków i pracowników cywilnych w związku z obchodami Dnia Strażaka. Ze względu na obostrzenia sanitarne w związku z pandemią koronawirusa, spotkanie odbyło się wyłącznie przy udziale strażaków i pracowników cywilnych, pełniących tego dnia służbę. To oni, w imieniu własnym i nieobecnych strażaków oraz pracowników cywilnych, pełniących służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz w jednostkach ochotniczej straży pożarnej uczcili nasze Święto.

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości o gotowości do uroczystej zbiórki oraz uczczenia minutą ciszy pamięci zmarłego strażaka, pełniącego służbę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Po odegraniu hymnu państwowego głos zabrał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy bryg. Wojciech Huk, który podziękował wszystkim za dotychczasową służbę, życzył zdrowia, wytrwałości, zawsze bezpiecznych wyjazdów oraz pogratulował awansowanym.

Odczytano wyciągi z rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych.

Przyznano:

  • 4 awanse w korpusie oficerskim,
  • 4 awanse w korpusie aspiranckim,
  • 11 awansów w korpusie podoficerskim,
  • 2 awanse w korpusie szeregowym.

Ponadto dwóch strażaków otrzymało z rąk Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy decyzje w sprawie mianowania wyższe stanowisko służbowe.

 

O godzinie 1800 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy, zostanie odprawiona Msza Święta za emerytów i rencistów pożarnictwa oraz strażaków PSP i OSP Ziemi Legnickiej oraz ich rodzin.

Zdjęcia (7)