W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Strażaka

04.05.2021

Na placu przed budynkiem w dwóch szeregach stoją strażacy w umundurowaniu specjalnym . Przed szeregiem widoczni dwaj strażacy zwróceni do siebie przodem, stoją w niewielkiej odległości od siebie. Jeden ze strażaków występuje w umundurowaniu wyjściowym z czapką rogatywką i sznurem galowym, natomiast drugi w umundurowaniu dowódczym. Przed budynkiem, w oddali na maszcie powiewa zawieszona flaga Rzeczypospolitej Polskiej. Przed masztem stoi trzech strażaków.

4 maja strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu uroczyście uczcili swoje święto - Dzień Strażaka.

W godzinach porannych przed budynkami Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Dębie odbyły się uroczyste zmiany służby, które zostały przeprowadzone odpowiednio w obecności komendanta miejskiego PSP w Tarnobrzegu oraz dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Dębie. Natomiast w samo południe w Klasztorze oo. Dominikanów w intencji strażaków została odprawiona Msza Święta, w której wzięła udział delegacji strażaków z tarnobrzeskiej komendy.

Opracowanie: bryg. Jacek Widuch, KM PSP w Tarnobrzegu
Zdjęcia: mł. bryg. Adam Smykla, mł. bryg. Grzegorz Partyka, mł. asp. Bartosz Bąk,  KM PSP w Tarnobrzegu

Zdjęcia (4)