W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje dotyczące projektu ustawy o OSP z tarnobrzeskimi strażakami

18.05.2021


W pomieszczeniu przy stole siedzą strażacy. Na końcu stołu stoi strażak w mundurze generała, który trzyma w ręku mikrofon i przemawia.

W dniach 17 i 18 maja w Baranowie Sandomierskim, Gorzycach oraz tarnobrzeskim osiedlu Sobów zostały przeprowadzone spotkania ze strażakami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i powiatu tarnobrzeskiego, podczas których konsultowano projekt Ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej.

W spotkaniu, które odbyło się 18 maja w osiedlu Sobów wziął udział podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec oraz  dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego  ZOSP RP w Rzeszowie i jednocześnie prezes ZOSP RP w Tarnobrzegu  dh Edward Szlichta. Wszystkie spotkania zostały przeprowadzone z udziałem kierownictwa tarnobrzeskiej komendy, w tym komendanta miejskiego PSP w Tarnobrzegu bryg. Mariana Roga lub zastępcy komendanta st. kpt. Daniela Myszki oraz komendantów miejskich i gminnych ZOSP RP.    

W czasie spotkań strażacy dyskutowali nad zapisami nowej ustawy. Wyrażali swoje sugestie, co do ewentualnych korekt w jej zapisach. Zadawane pytania dotyczyły m.in. kryteriów, które powinna spełniać jednostka OSP, aby mogła utworzyć Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą OSP oraz uczestniczyć w działaniach ratowniczych, a także wprowadzenia w ustawie zapisów określających dodatki dla strażaków nie uczestniczących w działaniach, ale wiele lat aktywnie biorących udział w działalności społecznej.

Opracowanie: bryg. Jacek Widuch, KM PSP w Tarnobrzegu
Zdjęcia: TVL Tarnobrzeg, Józef Bereski

Zdjęcia (4)