Powrót

Mistrzostwa podkarpacia strażaków w pływaniu

30.09.2022

Medale oraz dyplomy za zajęcie czołowych miejsc w mistrzostwach pływackich.

30 września na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli odbyły się VIII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Pływaniu.

Do rywalizacji w zawodach stanęło  21 drużyn ze wszystkich komend miejskich i powiatowych województwa podkarpackiego.  W zmaganiach wzięło udział ponad 120 funkcjonariuszy.

Zawody zostały rozegrane w pięciu konkurencjach: 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem zmiennym oraz w sztafecie drużynowej 4x50 m stylem dowolnym.

Reprezentacja tarnobrzeskiej komendy w składzie kpt. Sylwester Szewc, kpt. Mateusz Frańczak, asp. sztab. Łukasz Kuraś, asp. Łukasz Zioło oraz sekc. Artur Chojnacki zajęła 3 miejsce w klasyfikacji  generalnej zawodów.  Nasi reprezentanci „wypływali” bardzo wysokie miejsca zdobywając medale w konkurencjach indywidualnych oraz sztafecie drużynowej.