W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Otwarcie zmodernizowanego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnobrzegu

14.05.2021

W pomieszczeniu czterech mężczyzn przecina wstęgę biało-czerwoną. Dwóch z mężczyzn to strażacy w umundurowaniu wyjściowym, w tym jeden w umundurowaniu generała, pozostali dwaj to osoby cywilne w garniturach. W pomieszczeniu widoczni są inni strażacy w umundurowaniu. W pomieszczeniu stoi biurko, na którym ustawiono monitory, przy biurku stoi fotel. Na ścianie widoczny napis "STANOWISKO KIEROWANIA KOMENDANTA MIEJSKIEGO PSP W TARNOBRZEGU".

14 maja w Komendzie Miejskiej PSP w Tarnobrzegu otwarto zmodernizowane Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek, starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł oraz komendant miejski PSP w Tarnobrzegu bryg. Marian Róg. Następnie nastąpiło poświęcenie nowego pomieszczenia, którego dokonał kapelan strażaków Powiatu Tarnobrzeskiego ks. kanonik Andrzej Machowicz.  

Gruntowna modernizacja stanowiska kierowania została przeprowadzona
z uwzględnieniem obecnych wymogów w zakresie koordynacji i wspomagania działań ratowniczych. Nowoczesne wyposażenie oraz zastosowane  rozwiązania teleinformatyczne zdecydowanie ułatwią pracą strażaków, którzy pełnią tutaj służbę. To właśnie dyżurni stanowiska kierowania są odpowiedzialni za przyjmowanie zgłoszeń alarmowych i podejmowanie decyzji co do wielkości sił i środków dysponowanych do działań ratowniczych. To również z tego miejsca, poprzez wykorzystanie odpowiednich systemów wspomagania i dowodzenia, wspomagane są wszystkie działania ratownicze.

Łączna wartość przeprowadzonych prac wyniosła 240 tysięcy złotych. Środki finansowe Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu w wysokości 115 tysięcy złotych pokryły część kosztów wykonanych zadań. Realizacja wszystkich prac była możliwa dzięki dofinasowaniu pochodzącemu ze środków podmiotów zewnętrznych, w tym Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie w wysokości 45 tysięcy złotych, a także Urzędu Miasta Tarnobrzega – 40 tysięcy złotych, Powiatu Tarnobrzeskiego – 30 tysięcy złotych, Gminy Grębów – 6 tysięcy złotych oraz firmy Alumetal Poland – 4 tysiące złotych. 

Opracowanie: bryg. Jacek Widuch, KM PSP w Tarnobrzegu

Zdjęcia: Robert Katrusiak, KM PSP w Tarnobrzegu

Zdjęcia (9)