W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku mieszkalnego w Gorzycach

23.04.2021

Ściana frontowa domu mieszkalnego, elewacja koloru pomarańczowego, w ścianie widoczne otwory okienne, przy których występują okopcenia, na wyższej kondygnacji widoczny balkon. Przed wejściem do budynku stoją strażacy.

23 kwietnia, tuż przed godziną dziesiątą, doszło do pożaru w domu jednorodzinnym w Gorzycach przy ul. Odlewników.  

W momencie dotarcia na miejsce pierwszego zastępu pożar był rozwinięty i obejmował dwie najwyższe kondygnacje, trzykondygnacyjnego  budynku. Mieszkańcy ewakuowali się z płonącego obiektu przed przyjazdem strażaków. Strażacy skupili się na jak najszybszym ograniczeniu rozprzestrzeniania się pożaru. Praca wewnątrz obiektu wymagała użycia aparatów ochrony dróg oddechowych i zaangażowania większych  sił i środków, w związku z czym na miejsce skierowano dodatkowe zastępy.

W ponad dwugodzinnych działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyło pięć zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym 2 zastępy PSP i 3 zastępy OSP z KSRG – łącznie 23 strażaków.

Opracowanie: bryg. Jacek Widuch, KM PSP w Tarnobrzegu
Zdjęcia: sekc. Kamil Jata, KM PSP w Tarnobrzegu