W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar domu mieszkalnego w Tarnobrzegu

25.12.2020

Pora nocna. Budynek mieszkalny, parterowy z dachem dwuspadowym. W ścianie frontowej obiektu dwa oka, z jednego z nich wydobywa się gęsty, biały dym. Przed budynkiem rozłożone na ziemi węże gaśnicze. Na podwórku strażacy.

25 grudnia w Tarnobrzegu przy ul. Porucznika Sarny doszło do pożaru domu mieszkalnego.

W momencie przybycia na miejsce zastępów straży pożarnych pożar był rozwinięty i obejmował jedno z pomieszczeń budynku mieszkalnego. Mieszkańcy domu ewakuowali się samodzielnie przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.  

Pożar został sprawnie ugaszony, jednak doszczętnemu spaleniu uległo jedno z pomieszczeń, a pozostałe zostały zniszczone w wyniku działania wysokiej temperatury oraz gazów pożarowych.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych wzięły udział 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Tarnobrzegu – łącznie 11 strażaków.  

Opracowanie: bryg. Jacek Widuch, KM PSP w Tarnobrzegu
Zdjęcia: sekc. Krzysztof Florek, KM PSP w Tarnobrzegu