XXI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym

05.06.2023

Zawodnicy wyróżnieni medalami oraz osoby wręczające medale i nagrody pozują do fotografii

31 maja i 4 czerwca zostały rozegrane XXI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym.

W pierwszym dniu mistrzostw na obiektach sportowych  Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Rzeszowie strażacy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych, tj. wspinania przy użyciu drabiny hakowej oraz pożarniczego toru przeszkód 100 m.

Gospodarzem i współorganizatorem drugiego dnia mistrzostw była Komenda Miejska PSP w Tarnobrzegu, a konkurencje drużynowe, tj. sztafeta pożarnicza 4x100m oraz ćwiczenie bojowe zostały rozegrane na stadionie sportowym
w Baranowie Sandomierskim.

Bardzo dobre wyniki w startach indywidualnych uzyskał Krzysztof Bałata, który w konkurencji wspinania przy użyciu drabiny hakowej zajął II miejsce z czasem 16,64 i w klasyfikacji  dwuboju pożarniczego zajął II miejsce z łącznym wynikiem 35,88 s. Bardzo dobrze spisali się również nasi reprezentanci w konkurencji sztafety pożarniczej uzyskując wynik 65,53 s.

W klasyfikacji generalnej reprezentacja KM PSP w Tarnobrzegu zajęła IV miejsce ulegając reprezentacjom: KP PSP w Jaśle – miejsce III, KP PSP w Brzozowie – miejsce II oraz KM PSP w Krośnie – miejsce I.

Opracowanie: bryg. Jacek Widuch, KM PSP w Tarnobrzegu
Zdjęcia: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie