W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia w tunelu

27.05.2021

Zadymiony ciemny tunel, z prawej strony stoi ciężarówka

W dniu 25 maja na terenie budowy tunelu komunikacyjnego na drodze S3 w rejonie Starych Bogaczowic zostały przeprowadzone ćwiczenia, w których udział wzięli strażacy z Jednostek Ratowniczo - Gaśniczych z Wałbrzycha oraz druhowie z OSP Stare Bogaczowice.

Głównym celem ćwiczeń było zapoznanie strażaków z terenem budowy, specyfiką prowadzonych prac i zagrożeniami mogącymi wystąpić podczas zdarzeń w tego typu obiektach. Ponadto sprawdzono możliwości dojazdu i zaopatrzenie wodne (ilość i lokalizacja hydrantów, punkty czerpania wody).

Ćwiczenia były doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności z zakresu gaszenia pożarów, udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przećwiczenia elementów ratowniczych polegających m.in.  na ewakuacji poszkodowanego.

opracowanie: ogn. Sylwia Płońska

 

 

 

Zdjęcia (4)