W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sala edukacyjna "OGNIK"

Ognik

Sala edukacyjna „Ognik”, to trzecia po Zgorzelcu i Legnicy tego typu inwestycja w obiektach PSP na terenie Dolnego Śląska. W Wałbrzychu dokonano modernizacji budynku na terenie JRG 1. Podczas remontu dachu wykonano adaptację nieużywanych od wielu lat pomieszczeń na poddaszu budynku. Stworzenie sali edukacyjnej było możliwe dzięki pomocy finansowej ze strony miasta Wałbrzycha, które było głównym sponsorem przeprowadzonych prac remontowych. Wyposażenie obiektu zostało wsparte kwotą 21.820 zł ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, które realizuje Rządowy Program „Bezpieczna +” na lata 2015 - 2018 mający na celu wsparcie podmiotów realizujących nauczanie dzieci w kierunku bezpieczeństwa oraz reagowania na zagrożenia. Plansze edukacyjne umieszczone w udostępnionych salach zakupiono dzięki pieniądzom w kwocie 5 tyś. zł przekazanym przez firmę Zakład Mechanizmów „FAURECIA” z Wałbrzycha. Znaczny wkład w stworzenie obiektu włożyli strażacy tutejszej komendy.

Celem tworzenia sal edukacyjnych „Ognik”, przeznaczonych dla dzieci klas 1-3 szkoły podstawowej jest motto: „Nauka przez zabawę”. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli zapoznać się z zagrożeniami występującymi w ich najbliższym otoczeniu oraz sposobach jak się przed nimi przestrzec, a także jak reagować w trakcie pożaru. Będziemy uczyć dzieci jak sprawnie dokonać zgłoszenia do straży pożarnej o zauważonym zagrożeniu. Pokażemy jak działają systemy wykrywania pożaru. Zaprezentujemy w jaki sposób należy postępować z osobą wymagającą udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jednym z pomieszczeń jest pokój spalony – dzieci będą mogły zobaczyć jakie spustoszenie wywołuje ogień.

Zapraszamy dzieci z klas 1 – 3 szkół podstawowych z terenu Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego .
W celu rezerwacji terminu prosimy o zapoznanie się z regulaminem i wypełnienie wniosku znajdującego się naszej stronie.Wykaz sal edukacyjnych OGNIK w Polsce

 

Materiały

Zarządzenie ognik
zarzadzenie​_ognik.pdf 0.33MB
Karta zgłoszenia ognik
karta​_zgloszenia​_ognik.pdf 0.50MB
Regulamin Ognik
regulamin​_ognik.pdf 0.59MB

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}