W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody Dnia Strażaka 2021

31.05.2021

Funkcjonariusze PSP w ubraniach galowych stoją w garażu na Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 2

W dniu 28 maja 2021 r. na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 2 Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu przeprowadzony został uroczysty apel z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną uroczystość miała skromniejszy charakter i odbyła się z udziałem mniejszej ilości zaproszonych gości.

W obchodach  udział wzięli: Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. Marek Kamiński, Prezydent Miasta Wałbrzych – Roman Szełemej, przedstawiciele władz miast i gmin powiatu wałbrzyskiego, komendanci miejscy i powiatowi Państwowej Straży Pożarnej z sąsiednich komend oraz innych służb mundurowych, Prezes Zarządu Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej – Marian Tusiński oraz odznaczeni i awansowani funkcjonariusze Komendy Miejskiej, pracownicy cywilni,  a także druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu wałbrzyskiego.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez st. bryg. Pawła Kalińskiego Dolnośląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych strażaków oraz członków ich rodzin.

W dalszej części apelu zgromadzonych gości przywitał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu – st. bryg. Krzysztof Szyszka, po czym nastąpiła główna część uroczystości w trakcie której zostały wręczone odznaczenia, dyplomy Komendanta Głównego PSP oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” odznaczonych zostało 13 strażaków,
w tym 2-ch srebrną i 11-tu brązową, Dyplomem Komendanta Głównego za szczególne zaangażowanie w służbie i wzorową postawę wyróżniono 3 osoby, natomiast nominacje na wyższe stopnie służbowe otrzymało 31 funkcjonariuszy (3 w korpusie oficerskim, 6 w korpusie aspiranckim, 22 w korpusie podoficerskim).

Zdjęcia (14)