W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar nielegalnego wysypiska opon

02.04.2021

Zdjęcie wykonane wczesnym rankiem. Przedstawia pożar opon między drzewami

 

1 kwietnia o godzinie 05:53 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP
w Wałbrzychu wpłynęło zgłoszenie o pożarze na nielegalnym wysypisku odpadów w Boguszowie – Gorcach przy ul. Głowackiego.  Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy  PSP oraz 2 zastępy OSP.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar opon o powierzchni ok. 1000m2. W związku z czym do zdarzenia zadysponowano dodatkowo 4 zastępy PSP oraz 1 zastęp OSP.

Działania Jednostek Straży Pożarnych polegały na zabezpieczaniu miejsca działań. Następnie pożar ugaszono przy pomocy trzech prądów gaśniczych piany ciężkiej. Na miejsce zdarzenia przybył przedstawiciel UM Boguszów Gorce, który udostępnił dwie koparko-ładowarki przy pomocy których dogaszono pogorzelisko wodą. Po prawie 3 godzinach trwania akcji gaśniczej wszystkie zastępy straży pożarnych powróciły do jednostek.

 

Zdjęcia (3)