W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

bryg. Zenon Jachowski

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Białobrzegach

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Białobrzegach bryg. Zenon Jachowski

bryg. Zenon Jachowski
Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Białobrzegach

bryg. mgr inż. Zenon Jachowski urodził się 4 czerwca 1967 roku w Przytyku. Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął 1 września 1986 roku jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. Po jej ukończeniu w 1988 r. podjął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Białobrzegach. Początkowo na stanowisku Dowódcy Plutonu, a następnie Szafa Zmiany. Po utworzeniu Państwowej Straży Pożarnej w 1991 roku zostaje Dowódcą Sekcji w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Białobrzegach, a od 1994 roku do 1998 roku zajmuje stanowisko Dowódcy Zmiany. Po wprowadzeniu reformy administracyjnej Polski z dniem 1 stycznia 1999 roku zajmuje stanowisko Młodszego Oficera w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach. 1 maja 1999 roku zostaje powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach i nadal pozostaje na tym stanowisku.

Od 2002 roku nieprzerwanie pełni funkcję Radnego Rady Miasta i Gminy  w Białobrzegach. Jest też długoletnim działaczem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

W okresie pełnienia służby podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. W roku 2004 ukończył na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkołę Główną Służby Pożarniczej, uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Równocześnie z pełnieniem służby podnosił także kwalifikacje ogólne. Ukończył w 2008 roku studia magisterskie na Wydziale Finansów i Rachunkowości Akademii Finansów w Warszawie oraz w 2009 roku studia podyplomowe w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Brązową Honorową Odznaką za Zasługi w Rozwoju Piłki Nożnej, Odznaką Honorową PCK II stopnia.