W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia w Nadleśnictwie Dobieszyn

25.05.2021

Ćwiczenia w Nadleśnictwie Dobieszyn

W dniu 25 maja 2021r. odbyły się manewry jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Stromiec oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Białobrzegach. Do udziału w ćwiczeniach "pożar w budynku administracyjnym Nadleśnictwa Dobieszyn" dyżurny stanowiska kierowania zadysponował:

  • OSP Dobieszyn - KSRG,
  • OSP Boże - KSRG,
  • OSP Podlesie Małe,
  • OSP Boska Wola,
  • OSP Piróg,
  • specjalistyczny pojazd pożarniczy typu drabina z JRG w Białobrzegach.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że na skutek wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru instalacji elektrycznej w pomieszczeniu serwerowni. Wszystkie drogi ewakuacyjne w budynku zostały zadymione. Pracownicy rozpoczęli ewakuację, na miejsce przybywają zastępy straży pożarnej. Pomimo sprawnego opuszczenia pomieszczeń biurowych przez większość pracowników, trzem osobom nie udało się opuścić budynku. Pożar przedostał się na konstrukcję dachu, do działań potrzebny był specjalistyczny samochód pożarniczy typu drabina.

Ćwiczenia miały na celu ocenę stopnia przygotowania sił i środków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i ochotniczych straży pożarnych  do działań gaśniczych związanych z pożarami budynków administracyjnych. Ponadto rozpoznano możliwość prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych na terenie Nadleśnictwa Dobieszyn: sprawdzono stan zaopatrzenia wodnego do celów przeciwpożarowych, w tym możliwości jego skutecznego poboru, sprawdzono drogi dojazdowe do obiektu. Ćwiczenia były okazją do sprawdzenia zmodernizowanego w 2020r. systemu łączności radiowej na terenie powiatu białobrzeskiego.

Zdjęcia (6)