W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Europejski numer alarmowy 112

01.10.2021

Numer alarmowy 112

Numer 112 to numer alarmowy do wykorzystania wtedy, gdy nie umiemy zidentyfikować zagrożenia w wymiarze trzech aktualnych numerów ratunkowych, zaczynających się od "9" lub kiedy wymagana jest interwencja wszystkich służb równocześnie.

W dalszym ciągu funkcjonują numery alarmowe 997 do Policji, 998 do Straży Pożarnej i 999 do Pogotowia Ratunkowego. Wybierając bezpośrednio jeden z tych numerów można będzie uzyskać kontakt i pomoc od każdej alarmowanej służby ratowniczej. Należy przy tym pamiętać, że wymagane jest podanie telefoniczne podstawowych informacji o zaistniałym zdarzeniu a w szczególności: danych osoby zgłaszającej, miejsca i rodzaju zdarzenia, określenie liczby osób poszkodowanych oraz innych istotnych informacji.

Aplikacja mobilna Alarm112

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację mobilną Alarm112 do wysyłania zgłoszeń alarmowych do Centrum Powiadamiana Ratunkowego.

Aplikacja mobilna Alarm112 umożliwia w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego przekazanie zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, przez osoby, które nie mogą wykonać połączenia głosowego,w szczególności osoby głuche i niedosłyszące.

Wideo

{"register":{"columns":[]}}