W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Odprawa roczna PSP woj. mazowieckiego z udziałem wiceministra SWiA oraz zastępcy komendanta głównego PSP

Odprawa roczna PSP woj. mazowieckiego z udziałem wiceministra SWiA oraz zastępcy komendanta głównego PSP

11 marca 2021 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyła się narada roczna podsumowująca działania PSP województwa mazowieckiego w 2020 r.

Udział w odprawie wzięli wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk oraz mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Nowosielski. Ponadto, w formie wideokonferencji uczestniczyli w odprawie komendanci powiatowi i miejscy PSP woj. mazowieckiego.

Podczas spotkania podsumowano działania mazowieckich strażaków w 2020 roku, w tym m. in. akcje ratowniczo-gaśnicze z uwzględnieniem zaangażowania strażaków w walkę z pandemią koronawirusa, realizację zadań kontrolno-rozpoznawczych, polityki kadrowej, zakupów sprzętu ratowniczego, rozbudowy i modernizacji strażnic, prewencję społeczną, współpracę z jednostkami ochotniczych straży pożarnych oraz wiele innych zadań związanych z funkcjonowaniem ochrony przeciwpożarowej.

Mazowieccy strażacy interweniowali w 2020 roku 86 415 razy, w tym przy 19 087 pożarach, 59 392 miejscowych zagrożeniach oraz 7 936 fałszywych alarmach. To, aż o 16 126 zdarzeń więcej niż w 2019 roku. Na tak dużą liczbę interwencji w minionym roku, miało wpływ zaangażowanie straży pożarnej w walkę z pandemią koronawirusa (14 913 zdarzeń). W ostatnich pięciu latach notuje się tendencję wzrostu liczby interwencji straży pożarnych na terenie woj. mazowieckiego.

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP

Zdjęcia: mł. bryg. Karol Kierzkowski, KW PSP w Warszawie

Zdjęcia (2)