W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakończenie szkolenia podstawowego strażaków OSP.

27.04.2021

Egzamin - szkolenie strażaków ratowników OSP

25 kwietnia na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach przeprowadzono egzamin końcowy szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP. W szkoleniu udział wzięli  druhny i druhowie z jednostek: OSP Stawiszyn, OSP Sucha, OSP Pnie, OSP Stromiec, OSP Dobieszyn, OSP Radzanów. Do egzaminu końcowego składającego się z części teoretycznej i praktycznej przystąpiło 15 osób. Wszyscy zdali egzamin.

 Podczas trwającego od 27 lutego 2021 r. szkolenia, przygotowywano strażaków do bezpiecznego wykonywania czynności ratowniczych. Druhny i druhowie nabyli niezbędne umiejętności do wykonywania podstawowych czynności w ramach zastępu ratowniczego, które będą wykorzystywać podczas działań ratowniczo-gaśniczych. W trakcie kursu druhny i druhowie musieli odbyć i zaliczyć ćwiczenie w komorze dymowej w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Pionkach. Zajęcia w komorze dymowej miały na celu przygotowanie oraz sprawdzenie druhów OSP w zakresie prowadzenia działań ratowniczych przy występowaniu dużych obciążeń psychofizycznych (brak widoczności, zadymienie, zaciemnienie, wysoka temperatura, ograniczona przestrzeń, silny hałas) w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

Zajęcia teoretyczne odbywały się w formie zdalnej natomiast zajęcia praktyczne na terenie macierzystych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

W związku z obecną sytuacją pandemiczną całość kursu przebiegała z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego.

 Wszystkim członkom OSP, którzy ukończyli szkolenie gratulujemy!

Zdjęcia (4)