W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka 2021r.

04.05.2021

Uroczysty apel z okazji z Dnia Strażaka 2021r.

Z okazji Dnia Strażaka 4 maja 2021 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Białobrzegach miał miejsce uroczysty apel.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku komendantowi powiatowemu PSP bryg. Grzegorzowi Gozdkowi.  Następnie podniesiono flagę państwową oraz odegrano hymn narodowy.

Komendant powiatowy PSP w Białobrzegach bryg. Grzegorz Gozdek przywitał wszystkich uczestników apelu, podsumował działalność Komendy Powiatowej PSP w 2020r, przedstawił historię powstania Państwowej Straży Pożarnej z okazji rozpoczęcia obchodów jubileuszu 30-lecia PSP, podziękował władzom samorządowym, strażakom powiatu białobrzeskiego za wzorową współpracę.  Kulminacyjnym momentem uroczystości było odczytanie wyciągu z rozkazów personalnych awansowanych strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Białobrzegach.

Podczas uroczystości wręczono dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Białobrzegach kpt. Hubertowi Górce, dyplom komendanta głównego PSP przyznawany za szczególne zaangażowanie w działalność ratowniczo-gaśniczą.

Obecny na uroczystości, wicestarosta powiatu białobrzeskiego Bartłomiej Kowalczyk pogratulował awansowanym, podziękował w imieniu mieszkańców powiatu białobrzeskiego, podziękował za odwagę i gotowość do niesienia pomocy.
Podkreślił, że Ci, którzy dziś mają swoje święto często idą tam skąd niektórzy uciekają przed śmiercią i zagrożeniem. Za to należy się im szacunek i ogromna wdzięczność.

W uroczystym apelu udział wzięli:
- wicestarosta powiatu białobrzeskiego Bartłomiej Kowalczyk,
- komendant powiatowy PSP w Białobrzegach bryg. Grzegorz Gozdek,
- komendant powiatowy policji w Białobrzegach insp. Jacek Sułecki,
- wiceprezes zarządu powiatowego ZOSP RP w Białobrzegach st. bryg. w st. spocz. Zbigniew Łubiński
- kapelan białobrzeskich strażaków ks. Ireneusz Chmura,

- burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu białobrzeskiego,
- prezesi i komendanci gminni ZOSP RP w Białobrzegach,
- poczty sztandarowe reprezentujące zarządy gminne OSP z terenu powiatu białobrzeskiego,
- reprezentacja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Dobieszyn.

 

Zdjęcia: kpt. Hubert Olszewski

Zdjęcia (10)