W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

07.09.2021 r. - odnotowano 12 zdarzeń na terenie powiatu hajnowskiego

08.09.2021

Na tle zielonych drzew na sygnałach jedzie czerwony strażacki wóz bojowy.

07 września 2021 roku na terenie powiatu hajnowskiego odnotowano łącznie 12 zdarzeń.

W ciągu dnia odnotowano jeden alarm fałszywy oraz strażacy dwukrotnie wyjeżdżali do usunięcia gniazda szerszeni, które zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców. Zdarzenia te miały miejsce w Hajnówce przy ul. 3-go Maja oraz w Ogrodnikach, gm. Narew.

Ponadto o godz. 12:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie o rozszczelnionym zbiorniku z substancją łatwopalną w miejscowości Przechody, gm. Hajnówka. Ratownicy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Hajnówce zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz umieścili rozszczelniony kanister w szczelnym metalowym zbiorniku.

Tego samego dnia odnotowano dwa zdarzenia komunikacyjne. Pierwsze miało miejsce w Hajnówce na ul. Armii Krajowej gdzie samochód osobowy zderzył się z motocyklem. W wyniku zdarzenia poszkodowany został motocyklista, któremu pierwszej pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego . Kolejne zdarzenie miało miejsce na trasie Kleszczele - Czeremcha gdzie samochód osobowy wjechał do rowu. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca, któremu pierwszej pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. W obydwu przypadkach działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora. Nie stwierdzono wycieku płynów eksploatacyjnych. 

O godz. 19:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie o pożarze sterty siana w okolicach miejscowości Kotówka, gm. Hajnówka. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej:  jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Hajnówce oraz zastęp z OSP Nowokornino. W celu ugaszenia pożaru podano trzy prądy wody.

Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce.

Zdjęcia: KP PSP w Hajnówce.