W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

6 października 2021 r. - podsumowanie interwencji na terenie powiatu hajnowskiego

06.10.2021

Widoczne budynki oraz złamana część drzewa, która spadła na chodnik, w tle działający strażacy wraz z podnośnikiem hydraulicznym

Podczas ostatniej doby (06.10.2021 r.) na terenie powiatu hajnowskiego odnotowano łącznie 11 zdarzeń.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce tuż po godzinie 8:00. Zgłoszenie dotyczyło pomocy Policji w poszukiwaniu osoby zaginionej. Miejsce koncentracji służb zlokalizowane było przy ul. Łowczej w Hajnówce skąd wszyscy udali się w kierunku południowo-zachodniej części Puszczy Białowieskiej. W trakcie poszukiwań na miejscu oprócz strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Hajnówce, obecni byli żołnierze Wojska Polskiego, funkcjonariusze Policji, pracowników Służby Ochrony Kolei oraz członkowie Grupy Ratowniczej Nadzieja z Łomży.  Niestety mimo 8 godzin intensywnych poszukiwań na terenie ok. 20 ha nie udało się odnaleźć osoby zaginionej.

Kolejne odnotowane zdarzenia dotyczyły głownie powalonych drzew, ułamanych konarów oraz oderwanych części dachu z uwagi na silny wiatr, który tego dnia występował na terenie Naszego powiatu. Miejscowe zagrożenia spowodowane silnym wiatrem odnotowywane były na terenie m. Hajnówka, Odrynek (gm. Narew), Skupowa (gm. Narewka) i Białowieży. W działaniach brały udział zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Hajnówce, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Posterunek w Czeremsze, 2 Regionalnej Bazy Logistycznej w Nieznanym Borze, Ochotniczej Straży Pożarnej w Narwi, Narewce i Białowieży. Łącznie w działaniach przy usuwaniu skutków silnego wiatru uczestniczyło 24 strażaków.

O godz. 12.47 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie o palącej się suchej trawie na poboczu drogi w okolicach m. Minkówka gm. Narewka. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy: OSP Narewka i Lewkowo Stare, które podały dwa prądy wody na palącą się trawę. Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne: brak opadów i silny wiatr wczesne wykrycie pożaru oraz szybkie przybycie jednostek ochrony przeciwpożarowej pozwoliło na jego szybkie ugaszenie.

W godzinach wieczornych, tuż przed 21:00 odnotowano jeszcze jedno zdarzenia. Dotyczyło ono kolizji pojazdu drogowego typu bus z łosiem w okolicach m. Orzeszkowo. Działania hajnowskich strażaków polegały na usunięciu płynów eksploatacyjnych, które po kolizji znalazły się na drodze wojewódzkiej DW 685 i stwarzały realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Opracowanie: mł. kpt. Michał Smyk, KP PSP Hajnówka
Zdjęcia: asp. Marek Palenceusz, KP PSP Hajnówka

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}