W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dyslokacja Mobilnej Bazy Sprzętu Medycznego oraz szkolenie z zakresu organizacji akcji ratowniczo-gaśniczych z dużą ilością osób poszkodowanych

23.11.2021

W garaży po bokach na tle czerwonych szafek stoją strażacy w żółtych i czarnych mundurach. po środku trzy srebrne skrzynie, dwie z nich otwarte. Z tyłu wielka skrzynia z otwartymi drzwiami wewnątrz widać żółte, czerwone, niebieskie rzeczy.

23 listopada 2021 r. w związku ze wsparciem logistycznym Policji, Straży Granicznej oraz Wojska Polskiego nastąpiła dyslokacja Mobilnej Bazy Sprzętu Medycznego stanowiącej odwód zabezpieczający z Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku do Komendy Powiatowej PSP w Hajnówce. W ramach tych działań w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce oraz w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej posterunek w Czeremsze przeprowadzono zajęcia w zakresie organizacji akcji ratowniczo-gaśniczych z dużą ilością osób poszkodowanych (wypadek masowy). Zajęcia prowadził mł. bryg. Artur Bernaziuk z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku – wojewódzki koordynator ratownictwa medycznego PSP. W trakcie zajęć zaprezentowana została Mobilna Baza Sprzętu Medycznego będąca na wyposażeniu Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku. Sprzęt ten dedykowany jest do udzielania pomocy medycznej w wypadkach masowych i zamachach terrorystycznych. W ćwiczeniach oprócz funkcjonariuszy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hajnówce oraz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej posterunek w Czeremsze uczestniczyli również druhowie z jednostek OSP: Białowieża, Nowokornino, Mochnate, Orzeszkowo, Kleszczele Czeremcha i Czeremcha Wieś.

Opracował: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce.
Zdjęcia: KP PSP w Hajnówce.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}