W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar bardzo duży kurnika w m. Trześcianka, gm. Narew

29.09.2021

Długi murowany budynek z białej cegły dach poprzepalany. W oddali czerwony strażacki wóz bojowy. W centrum biegnie strażak w ciemnym mundurze bojowym.

29 września 2021 roku o godz. 13.01 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie o pożarze kurnika w miejscowości Trześcianka gm. Narew. Po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że całe wnętrze budynku inwentarskiego o powierzchni ponad 1700 m2 jest objęte pożarem a ogień wydobywa się przez pokrycie dachowe. Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że w budynku nie przebywają ludzie ani zwierzęta. Działania zastępów straży pożarnej polegały na podaniu siedmiu prądów wody na palący się budynek. W trakcie prowadzonych działań nikt nie został poszkodowany.  

W zdarzeniu brało udział łączenie 9 zastępów straży pożarnej oraz 34 ratowników w tym: 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hajnówce, 2 zastępy z OSP Narew, 2 zastępy z OSP Zabłudów, zastęp z OSP Trześcianka, zastęp z OSP Łosinka, Pogotowie Energetyczne, Policja, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Na miejsce przybyła również Grupa Operacyjna z Komendy Powiatowej PSP w Hajnówce.

Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP Hajnówka.

Zdjęcia: KP PSP Hajnówka.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}