W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie z Taktycznym Zespołem Wsparcia z 18 Dywizji Zmechanizowanej

09.06.2021

Na tle różowego budynku strażnicy PSP w Hajnówce Z przodu stoją trzy zielone pojazdy wojskowe z tyłu trzy czerwone strażackie wozy bojowe.

08 czerwca 2021 r. w godzinach porannych na terenie Komendy Powiatowej w Hajnówce odbyło  się spotkanie Taktycznego Zespołu Wsparcia CIMIC ( zespół ds. współpracy cywilno- wojskowej) z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych podległy 18 Dywizji Zmechanizowanej z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce bryg. Piotrem Koszczukiem. Celem spotkania było nawiązanie współpracy, przekazanie informacji o wzmożonym ruchu wojsk na terenie powiatu w ramach ćwiczeń DRAGON-21.  Ponadto żołnierze TZW CIMIC zapoznali się z zagrożeniami występującymi na terenie powiatu hajnowskiego m. in.: w Zakładach Dużego i Zwiększonego Ryzyka,  na terenach leśnych (szczególnie Puszczy Białowieskiej), na akwenach wodnych czy transportu kolejowego i drogowego. Funkcjonariusze KP PSP w Hajnówce przedstawili możliwości wsparcia Sił Zbrojnych przez siły i środki jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych zlokalizowanych na terenie powiatu . Na koniec wizyty dokonano przeglądu sprzętu będącego na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hajnówce oraz Taktycznego Zespołu Wsparcia CIMC.

Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce
Zdjęcia: KP PSP w Hajnówce

Zdjęcia (3)