W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczyste przekazanie promes jednostkom OSP województwa podlaskiego oraz decyzji o włączeniu jednostki OSP Nowokornino do KSRG

10.06.2021

Na tle budynku garażowego z czerwonymi bramami wręczany jest akt strażakowi w granatowym mundurze. Wręczenia dokonuje Dariusz Piontkowski Wiceminister Edukacji i Nauki ubrany w granatowy garnitur.

9 czerwca 2021 roku na placu w Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku przedstawicielom Ochotniczych Straży Pożarnych województwa podlaskiego zostały wręczone promesy oraz decyzja o wręczeniu jednostki OSP Nowokornino do KSRG .  Dzięki promesom jeszcze w tym roku do jednostek OSP województwa podlaskiego trafi dwanaście samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Z dniem 1 maja Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej ponownie włączył jednostkę OSP Nowokornino do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Po raz pierwszy Jesnostka OSP Nowokornino zostało włączona do KSRG w 2016 r. na podstawie tójstronnego porozumienia pomiędzy Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce,  Wójtem Gminy Hajnówka oraz Prezesem OSP Nowokornino. Zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi porozumienie jest niezbędne do wydania przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej decyzji o włączeniu jednostki OSP w struktury systemu na kolejne 5 lat.

W uroczystej zbiórce i przekazaniu  promes oraz aktu udział wzięli: Dariusz Piontkowski Wiceminister Edukacji i Nauki, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, nadbrygadier Arkadiusz Przybyła Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Tomasz Madras Wicewojewoda Podlaski, Maciej Borzyszkowski Prezes Zarządu WFOŚiGW w Białymstoku, starszy brygadier Sebastian Zdanowicz Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce.

Zdjęcia (4)