W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zdarzenia odnotowane 12 lipca 2021 roku na terenie powiatu hajnowskiego

12.07.2021

Widoczny samochód osobowy leżący na dachu po wypadku, obok zniszczone drzewo

12 lipca 2021 roku na terenie powiatu hajnowskiego odnotowano łącznie 7 miejscowych zagrożeń. Działania strażaków polegały na poszukiwaniu osób zaginionych, doszło do trzech wypadków w komunikacji, usuwano złamane drzewo z pojazdu osobowego oraz gniazdo os z budynku użytkowanego przez starszą, samotną osobę. Zdarzenia miały miejsce na terenie gmin: Białowieża, Narewka, Hajnówka i Kleszczele.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce od dyżurnego Policji o godzinie 07:03 i dotyczyło zaginionej osoby w rzece Narewka w m. Białowieża. Była to kontynuacja działań poszukiwawczych podjętych dzień wcześniej. W zdarzeniu poza zastępami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Hajnówce i Ochotniczej Straży Pożarnej w Białowieży uczestniczyła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Mońkach. Działania poszukiwawcze zakończyły się po godzinie 11. Drugim zdarzeniem tego typu, w którym uczestniczyły Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej, były rozpoczęte po godzinie 22 działania poszukiwawcze osoby zaginionej na zalewie Repczyce, w gminie Kleszczele.

Tego samego dnia na drogach powiatu hajnowskiego doszło do trzech zdarzeń komunikacyjnych. Pierwszy z nich odnotowano w m. Lewkowo Stare, gdzie na drodze powiatowej jadący rowerem mężczyzna został potrącony przez samochód osobowy. Kolejnym zdarzeniem był wypadek dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej 689 na wysokości miejscowości Progale. W wyniku zderzenia jeden z samochodów dachował a dwie osoby z czterech uczestniczących w wypadku wymagały pomocy medycznej. W trakcie działań droga była nieprzejezdna a Policja wytyczyła objazd przez okoliczne miejscowości. Ostatnim tego dnia zdarzeniem komunikacyjnym był wypadek samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej 689 na odcinku Hajnówka-Białowieża. Dwóm osobom uczestniczącym w wypadku będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy medycznej.

We wszystkich 7 działaniach ratowniczych podjętych 12 lipca 2021 roku na terenie powiatu hajnowskiego uczestniczyło łącznie 15 zastępów straży pożarnej oraz 55 strażaków w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Mońkach.

 

Opracowanie: mł. bryg. Piotr Sienkiewicz
Zdjęcia: KP PSP w Hajnówce

Zdjęcia (3)