W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody Dnia Strażaka 2021 w Komendzie Powiatowej PSP w Kolnie

12.05.2021

Obchody Dnia Strażaka 2021 w Komendzie Powiatowej PSP w Kolnie - uroczysty apel na placu wewnętrznym Komendy

W dniu 12 maja na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie, o godz. 1000 odbył się uroczysty apel z okazji dnia Dnia Strażaka, który jest międzynarodowym świętem strażaków.

Dzisiejsze obchody święta strażaków miały jednak ograniczony charakter ze względu na panującą sytuację sanitarno-epidemiologiczną, uroczystość odbyła się w formie, dostosowanej do zaleceń sanitarnych, dbając o bezpieczeństwo zdrowotne uczestników.
W uroczystościach, udział wzięli funkcjonariusze pełniący służbę w podziale bojowym, odznaczeni, awansowani oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni będący w tym dniu
w pracy. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie st. bryg. Paweł Pupek, odczytał życzenia przesłane od Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Elżbiety Witek, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka, Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sebastiana Zdanowicza. Złożył również wszystkim strażakom życzenia i gratulacje oraz podziękował za kolejny rok ciężkiej pracy, szczególnie w okresie pandemii, na rzecz szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej.

W następnej kolejności odczytane zostały wyciągi z postanowień o przyznaniu odznaczeń i wyróżnień oraz rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych.

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Strażaka kolneńscy strażacy otrzymali:
– 3 awanse w korpusie aspiranckim,

– 8 awansów w korpusie podoficerskim,
– 1 awans w korpusie szeregowych.

Odznaczono również dwóch funkcjonariuszy brązowym medalem „Za długoletnią służbę” oraz trzech funkcjonariuszy brązową odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”.

 

 

Opracowanie: bryg. Tomasz Sielawa, KP PSP Kolno

Zdjęcia: kpt. Sylwester Duda, KP PSP Kolno

Zdjęcia (3)