W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowi naczelnicy w jednostkach OSP

20.09.2021

Na zdjęciu widać strażaków OSP siedzących w ławkach, uczestniczących w szkoleniu OSP

W dniu 17 września br. egzaminem teoretycznym zakończyło się szkolenie naczelników Ochotniczych Straży Pożarnych.

W szkoleniu uczestniczyło 8 druhów z jednostek OSP z terenu powiatu kolneńskiego. Zajęcia odbywały się siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kolnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, realizowane w formie prezentacji multimedialnych przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Celem szkolenia było przygotowanie dowódców, kierujących działaniami ratowniczymi, do pełnienia funkcji Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej
z uwzględnieniem utrzymania i zarządzania gotowością operacyjną jednostki OSP.

Podczas trwania kursu druhowie wykazali się dużym zaangażowaniem co skutkowało zadawaniem wielu merytorycznych pytań, związanych między innymi, z zakresem obowiązków naczelnika, jak również odpowiedzialnością za utrzymanie gotowości operacyjnej jednostki. Szkolenie z wynikiem pozytywnym ukończyli wszyscy druhowie uczestniczący w kursie.

 

Opracowanie:  bryg. Tomasz Sielawa, KP PSP w Kolnie

Zdjęcia:  Archiwum KP PSP Kolno

 

{"register":{"columns":[]}}