W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pomoc kolneńskich strażaków dla Państwowego Ratownictwa Medycznego

02.09.2021

Widać strażaków udzielających pomocy medycznej osobie poszkodowanej.

W dniu 02 września 2021 r. o godzinie 1414 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kolnie, wpłynęła informacja o mężczyźnie leżącym na chodniku
z atakiem padaczki na jednej z kolneńskich ulic. Ze względu, iż Zespół Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia musiał dojechać ze Stawisk (odległość około 15 km.), z uwagi na jak najkrótszy czas udzielenia pomocy poszkodowanemu, na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG PSP Kolno.

Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, polegającej w szczególności na stabilizacji głowy, ułożeniu w pozycji bocznej ustalonej, tlenoterapii 100% oraz zapewnieniu komfortu termicznego poszkodowanemu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego, poszkodowanego mężczyznę przetransportowano do Szpitala Ogólnego w Kolnie.

 

 

Opracowanie:  bryg. Tomasz Sielawa, KP PSP w Kolnie
Zdjęcia:  mł. bryg. Arkadiusz Obrycki,  KP PSP w Kolnie

Zdjęcia (1)