W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar samochodu osobowego na DK 63

22.08.2021

Na pierwszym planie widać strażaka PSP podającego prąd gaśniczy wody na płonący pojazd.

W dniu 22.08.2021r. o godzinie 2120 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kolnie, wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego na drodze krajowej nr 63, na trasie Kolno - Łomża. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy, jeden z JRG PSP Kolno GBA 2,5/24 oraz OSP KSRG Mały Płock GBA 4,6/29.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu z JRG Kolno stwierdzono, że na poboczu DK 63 na wysokości miejscowości Rakowo Stare znajduje się samochód osobowy całkowicie objęty pożarem. Autem podróżowały trzy osoby, które opuściły pojazd pozostawiając go na poboczu drogi i nie doznały żadnych obrażeń.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się auto.

Po ugaszeniu pożaru, pojazd dokładnie sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej.

W akcji trwającej godzinę udział brało 9 ratowników.

 

Opracowanie:  bryg. Tomasz Sielawa, KP PSP w Kolnie
Zdjęcia:  asp. Andrzej Pietruszka,  KP PSP w Kolnie

Zdjęcia (3)