W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wsparcie działań Państwowego Ratownictwa Medycznego przez kolneńskich strażaków

14.09.2021

Zdjęcie przedstawia dwa samochody pożarnicze stojące na poboczu drogi z włączonymi światłami błyskowymi.

W dniu 14 września 2021 r. o godzinie 2104 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kolnie, wpłynęła informacja o mężczyźnie, który zasłabł w domu i jest nieprzytomny. Ze względu, iż Zespół Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia musiał dojechać z Łomży (odległość ponad 30 km.), z uwagi na jak najkrótszy czas udzielenia pomocy poszkodowanemu, na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG PSP Kolno.

Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie (przytomny), polegającej na sprawdzeniu parametrów życiowych poszkodowanego oraz udzieleniu wsparcia psychicznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego, poszkodowanego mężczyznę przekazano pod opiekę lekarza.

 

Opracowanie:  bryg. Tomasz Sielawa, KP PSP w Kolnie