W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek na DK 63 Kolno – Czerwone

04.07.2021

Na pierwszym planie widać rozbite auto osobowe znajdujące się w rowie, obok na jezdni stoi pojazd pożarniczy na sygnałach świetlnych, w tle znajduje sie drugie auto w rowie i samochód strażacki.

W dniu 4 lipca 2021 r. o godz. 2027 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kolnie, wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na DK 63 pomiędzy Kolnem, a Czerwonym. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG PSP Kolno oraz OSP KSRG Czerwone i OSP KSRG Kolno. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w kolizji drogowej brały udział dwa samochody osobowe, które znajdują się poza pasami jezdni. W zdarzeniu uczestniczyli tylko kierujący pojazdami. Obaj  kierowcy opuścili auta o własnych siłach i znajdowali się na zewnątrz. Droga DK 63 była całkowicie zablokowana. Wraz z zastępami PSP na miejsce zdarzenia przybył ambulans Pogotowia Ratunkowego.

Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach, pomocy dla Zespołu Ratownictwa Medycznego, który zabrał jednego z poszkodowanych kierowców do szpitala. Drugi po przebadaniu pozostał na miejscu. Po około godzinie zastępy z JRG PSP zakończyły działania i udały się do strażnicy. Zastępy z OSP KSRG Czerwone oraz OSP KSRG Kolno zostały na miejscu zdarzenia celem pomocy w kierowaniu ruchem drogowym oraz oświetleniu terenu akcji do czasu zakończenia czynności służbowych prowadzonych przez Policję.

 

Opracowanie: bryg. Tomasz Sielawa, KP PSP Kolno

Zdjęcia: st. kpt. Wojciech Ptak, KP PSP Kolno

Zdjęcia (2)