W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

bryg. mgr inż. Kamil Bieńkowski

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach

Zdjęcie portretowe bryg. mgr. inż. Kamila Bieńkowskiego - Komendanta Powiatowego PSP w Kozienicach w mundurze wyjściowym na jasnym tle

bryg. Kamil Bieńkowski urodził się 25 marca 1983 roku w Radomiu. Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 2002 roku jako kadet Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Po ukończeniu szkoły z dniem 1 sierpnia 2004 roku podjął służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu na stanowisku starszy ratownik. Pełniąc służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3, następnie Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2  zdobywał doświadczenie oraz kolejne stanowiska służbowe.

Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje uzyskując w 2008 roku tytuł inżyniera pożarnictwa na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, a następnie w 2011 roku tytuł magistra inżyniera pożarnictwa na tej samej uczelni.  W 2020 roku ukończył studia podyplomowe na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe i Zarządzanie Kryzysowe w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych  w Warszawie.

W sierpniu 2017 roku  powołany został na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach.

Odznaczony m. in.:
Medalem Brązowym „ Za długoletnią służbę”,
Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”,
Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

{"register":{"columns":[]}}