W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje społeczne aktualizacji planów zarządzania ryzykiem powodziowym

19.02.2021

Logo "Stop powodzi"

Ministerstwo Infrastruktury prowadzi konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji planów zarządzania ryzykiem powodziowym. Obecnie trwają cykliczne spotkania na terenie całego kraju. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią najbliższe spotkania będą zorganizowane w trybie online.

Opracowane projekty planów zawierają konkretne działania służące ochronie mieszkańców, gospodarki, środowiska i dziedzictwa kulturowego na obszarach dorzeczy: Dunaju, Łaby, Niemna, Odry, Pergoły i Wisły. Jednym z kluczowych elementów udziału społeczeństwa w aktualizacji PZRP jest możliwość składania uwag i wniosków do tych dokumentów.

Szczegóły zostały zamieszczone na stronie www.stoppowodzi.pl. Uwagi i wnioski do projektów aktualizacji PZRP można składać do dnia 22 czerwca 2021 roku.