W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

List intencyjny w sprawie współpracy dotyczącej realizowania Narodowego Programu Szczepień

Zdjęcia przedstawia trzy osoby, które prezentują podpisany list intencyjny pomiędzy Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Zarządem Głównym ZOSP RP oraz Komendą Główną PSP. W tle stoja dwie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Po lewej stronie zdjęcia u góry herb ZOSP RP.

18 grudnia 2020 roku w siedzibie Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się spotkanie Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z nadbryg. Andrzejem Bartkowiakiem, komendantem głównym PSP i dh. Waldemarem Pawlakiem prezesem ZG ZOSP RP.

W związku z ogólnopolską akcją szczepień przeciw COVID-19 rząd podjął decyzję o wsparciu przez straż pożarną gmin. Strażacy będą pomagali dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Gminy będą wskazywały potrzeby i przekazywały je komendantom miejskim i powiatowym PSP. Państwowa Straż Pożarna określi potencjał zaangażowania sił i środków PSP i jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Działania związane z przewozem osób przez jednostki ochrony przeciwpożarowej będzie koordynowała Państwowa Straż Pożarna. Gminy będą wspierane finansowo przez rząd, a cała akcja będzie przebiegała z zachowaniem reżimu sanitarnego w uzgodnieniu z lokalnymi inspektorami sanitarnymi. Uczestnicy spotkania podpisali list intencyjny.

Opracowanie: mł. bryg. Krzysztof Batorski, Gabinet Komendanta Głównego PSP
Zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Banaczkowski, Gabinet Komendanta Głównego PSP

Materiały

List intencyjny w sprawie współpracy dotyczącej realizowania Narodowego Programu Szczepień z 18 grudnia 2020 r.
LIst​_Intencyjny​_Narodowy​_Program​_Szczepień​_z​_18​_grudnia​_2020​_r.pdf 0.36MB

Zdjęcia (1)