W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Monitorowanie stanu wody i wałów w powiecie kozienickim

12.02.2021

Widok z brzegu na rzekę Wisłę w miejscowości Latków

W dniu 12 lutego 2021 roku na terenie powiatu kozienickiego dokonano oceny poziomu wody w rzekach oraz  sprawdzeniu wałów przeciwpowodziowych. Strażacy sprawdzili między innymi:

  1. Stan rzeki „Radomka” w pobliżu miejscowości Brzóza gdzie na chwilę obecną nie stwierdzono zagrożenia, brak oblodzenia na rzece oraz prawidłowa przepustowość wód płynących.
  2. Stan rzeki „Pilica” od miejscowości Czerwonka do miejscowości Rozniszew, w tych okolicach rzeka na obecną chwilę jest zamarznięta, nie stwierdzono spiętrzających się miejsc kry na patrolowanym odcinku
  3. Stan rzeki „Pilica” w pobliżu miejscowości Mniszew gdzie nie stwierdzono zagrożenia, brak oblodzenia na rzece oraz prawidłowa przepustowość wód płynących wpływających do rzeki Wisła.
  4. Stan rzeki „Radomka” w pobliżu miejscowości Ryczywół, w tych okolicach rzeka na obecną chwilę jest zamarznięta,  ale nie stwierdzono spiętrzających się miejsc kry na patrolowanym odcinku rzeki.
  5. Stan rzeki „Wisła” w wybranych newralgicznych miejscach, między innymi przed i za progiem spiętrzającym przy elektrowni Enea Wytwarzanie sp. z o.o. w okolicach miejscowości Świerże Górne i Wilczkowice Górne.

Według przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej symulacji wynika, że w ciągu najbliższych dni poziom wody w Wiśle w okolicy naszego powiatu będzie się nieznacznie podnosił. W związku z powyższym w najbliższych dniach strażacy będą się koncentrować na monitorowaniu poziomu wody oraz stanu wałów na terenie naszego powiatu.

Opracował: mł.bryg. Daniel Jastrzębski

Zdjęcia (4)