W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku mieszkalnego i gospodarczego w Miejskiej Dąbrowie

17.02.2021

Strażacy podczas działań gaśniczych stojący na dachu budynku, w tle wydobywający się z budynku dym

W dniu 17 lutego br. o godzinie 13:59 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kozienicach przyjął zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego i gospodarczego w Miejskiej Dąbrowie (gmina Głowaczów). Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z kozienickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miejskiej Dąbrowie i dwa z OSP z Głowaczów.

Po przyjeździe Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar murowanego, opuszczonego budynku mieszkalnego z częścią inwentarską. Ogniem objęta była w całości część inwentarska, zaś dach w części mieszkalnej.  Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów gaśniczych wody w natarciu na płonące budynki. Jednocześnie ratownicy przeszukiwali pomieszczenia w obiekcie - nie stwierdzono osób poszkodowanych w powyższym pożarze. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do rozbiórki drewnianej więźby dachowej (wraz z pokryciem).

W działaniach udział brało 8 strażaków PSP i 17 strażaków OSP. 

 

Opracował: asp. sztab. Dariusz Bernat
Zdjęcia: mł. ogn. Michał Woźniak

Zdjęcia (5)