W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar hali tartaku w Magnuszewie

akcja gaszenia tartaku , na zdjęciu trzech strażaków

W dniu 8 czerwca br. o godzinie 15:57 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kozienicach przyjął zgłoszenie o pożarze hali tartaku w Magnuszewie. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kozienicach oraz cztery zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych (Magnuszew, Chmielew).

Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że pożarem objęte jest poddasze obiektu,  drewniane elementy więźby dachowej na powierzchni około 80 m2. Działania polegały na podaniu w początkowej fazie działań dwóch prądów wody w natarciu na pożar - jednego z zewnątrz budynku, natomiast drugiego z poziomu poddasza (wnętrza obiektu). W celu dotarcia do palących się drewnianych elementów dachu dokonano częściowej rozbiórki pokrycia wykonanego z blachy oraz ocieplenia z wełny mineralnej. Akcja gaśnicza trwała dwie i pół godziny, w działania zaangażowanych było 26 strażaków.

Zdjęcia (2)