W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar poddasza domu drewnianego w miejscowości Garbatka-Dziewiątka

pożar domu drewnianego w Gminie Garbatka Letnisko, strażak na drabinie gasi pożar poddasza asekurowany przez drugiego strażaka

       W dniu 17 marca br. o godzinie 10:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kozienicach przyjął zgłoszenie o pożarze poddasza domu drewnianego  w miejscowości Garbatka-Dziewiątka (gmina Garbatka Letnisko). Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kozienicach, jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zwoleniu oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbatce Letnisko.

       Po przyjeździe Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono otwarty pożar poddasza budynku drewnianego jednorodzinnego. Ogniem objęte było poddasze w/w budynku. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów gaśniczych wody na poddasze. Po zlokalizowaniu pożaru strażacy przeprowadzili prace rozbiórkowe spalonych elementów.

       W działaniach udział brało 13 strażaków PSP i 4 strażaków OSP.

Zdjęcia (3)