W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zgrupowanie kadry Mazowsza w sporcie pożarniczym

26.05.2021

pokonanie ściany podczas biegu w pożarniczym torze przeszkód

W dniach 23-25 maja 2021 roku dwóch kozienickich funkcjonariuszy: asp. Grzegorz Kwieciński i mł. asp. Adam  Łagowski brało udział w  pierwszym z cyklu zgrupowań kadry Mazowsza w sporcie pożarniczym na obiektach sportowych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. Celem zgrupowań jest przygotowanie kadry do udziału w Mistrzostwach Polski zaplanowanych w tym roku w dniach 1-2 lipca.

Zawodnicy podczas treningów skupili się na dwuboju pożarniczym tj. wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni oraz pokonywanie stu metrowego pożarniczego toru przeszkód. Zgrupowanie zostało przeprowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Kadra Mazowsza dzięki osiąganym wynikom plasuje się corocznie na czołowych miejscach podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego oraz Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym (drużynowo zdobyli złote medale Mistrzostw Polski w  latach 2009, 2010, 2012, 2013, 2016, 2017, 2019)

Zdjęcia (4)